A A A

KARIERA ZAWODOWA WĘŻA

Mądremu i skrytemu Wężowi najczęściej powodzi się w życiu całkiem dobrze i zazwyczaj udaje się jej zrobić błyskotliwą karierę, mimo że nie tylko nie należy do osób bardzo pracowitych, a wręcz do szczególnie leniwych. Sięga po sukces ze względu na swe upodobanie do zaszczytów, władzy i życia w ładnym otoczeniu. Lubi, gdy wszystko wokół niej jest piękne - przedmioty, muzyka, książki, stroje. Wybierając miejsce spędzenia urlopu zdecyduje się prędzej na luksusowy hotel na Wyspach Kanaryjskich lub Malcie niż na zaciszny zakątek natury gdzieś na wsi. Taki komfort wymaga jednak dużych pieniędzy, toteż Wąż bez większego skrępowania czy onieśmielenia czyni starania o zapewnienie sobie odpowiednich dochodów. Zdobywanie rzeczy, które jej się podobają uważa za coś zupełnie naturalnego! Podobne oczekiwania i zamierzenia czynią z niej istotę wyrachowaną, która zanim nawiąże z kimkolwiek stosunki, sprawdzi stan majątkowy danej osoby. Poszukując pracy rozważa wszystkie za i przeciw przyszłego stanowiska i na pewno nie przyjmie go, jeśli będzie źle opłacane. Przed podjęciem decyzji o małżeństwie ustala bez fałszywego wstydu wszystkie szczegóły dotyczące przyszłego partnera i wspólnego z nim pożycia.

Węże mają na temat robienia kariery zawodowej swoje własne zdanie i najczęściej udaje im się wspiąć wysoko zarówno w miejscu pracy jak i w społeczeństwie. Nie lubią niczego pożyczać i trzymają się zasady, w myśl której dobroczynność jest czymś pozytywnym pod warunkiem, że ktoś ją dobrze zorganizuje i wyznaczy prowadzącą całe przedsięwzięcie osobę. Nie są skąpe. ale wszystko co mają, wydają na przyjemności i zapewnienie sobie dostatku. Nie lubią ryzyka i spekulacji, choć nie pogardzą żadną okazją do powiększenia swego stanu posiadania. Nie ciułają co prawda "na czarną godzinę", ale dobrze się czują z odłożoną na bok kupką grosza, by w razie czego nie gonić w piętkę.

Życie zawodowe układają sobie w taki sposób, aby móc poczuć swoją władzę oraz stworzyć sobie komfortową dla siebie przestrzeń osobistą. Wspinając się na szczyty lub zbijając fortunę pamiętają, aby tu i ówdzie ustawić na swych rywali pułapki, przekupić odpowiednie osoby oraz rzucić gdzie trzeba zgrabne pochlebstwa. Gdy uznają, że osiągnęły swój cel, porzucają walkę i żyją spokojnie z procentów, nigdy nie biorąc jednak więcej niż wymagają tego bieżące potrzeby, jako że wolą nie robić sobie wrogów i nie wzbudzać zawiści.

Sukces jest przedmiotem marzeń Węża i jeśli tylko zechce, umie dać poczuć, że jest niezastąpiona. W tym celu wykorzystuje cały arsenał sposobów - stara się być czarująca, skutecznie maskować prawdziwe zamiary i stopniowo wkradać się w łaski odpowiedniej osoby zdobywając jej zaufanie. Jest wykonawczynią i pośrednikiem ciemnych sprawek, wie jednak, kiedy należy się zatrzymać. Jej przebiegłość nie zna granic - jest w stanie założyć nawet kartotekę i to nie tylko osobom z najbliższego otoczenia, lecz nawet swoim przełożonym. W razie potrzeby nie waha się przed wykorzystaniem zdobytych informacji przeciw zagrażającym jej oponentom.

Ma mnóstwo pomysłów, a jej każdy krok jest zawczasu starannie przemyślany. Dzięki wyjątkowym zdolnościom organizacyjnym może, jeśli chce, załatwić pozytywnie najbardziej skomplikowaną i zagmatwaną sprawę, przy czym nikomu nie pozwoli nie zauważyć jej zasług i wyegzekwuje zapłatę do ostatniego grosza.

Większość Wężów to osoby roztropne, stanowcze, śmiałe i pewne siebie. potrafią wykorzystać pracę innych w taki sposób, aby jej efekty przedstawić jako własną zasługę. Wąż nie przepuści okazji, aby odebrać innym splendor i przywłaszczyć go sobie. Jeśli osoba, której pracę Wąż zaprezentowała jako swoją, jest jej nadal potrzebna, utrzyma z nią kontakt nie odczuwając żadnych wyrzutów sumienia.

Nawet ubiór Węża i jej styl życia obliczone są na osiągnięcie korzystnego efektu, zdobycie prestiżu i demonstrację siły. Wąż płci żeńskiej traktuje swój strój, biżuterię i inne akcesoria wyglądu zewnętrznego jako oręż w batalii o odniesienie zwycięstwa. Lubi wydawać pieniądze na drogie ozdoby, ponieważ nie tylko kocha zbytek, ale i uważa, że ten sposób wydawania pieniędzy jest w gruncie rzeczy formą ich inwestowania. Odpowiedni wygląd pozwala jej do syta napawać się swym wpływem na ludzi, podkreślać bogactwo i możliwości męża czy partnera oraz dawać do zrozumienia, na ile bezsilna jest wobec niej konkurencja innych pań.

Mężczyzna urodzony w roku Węża eksponuje swą siłę wyszukanymi manierami i strojem. Wyraźnie delektuje się swą brylantową spinką w krawacie i lśniącym na palcu złotym sygnetem. Uwielbia wprost pokazywać się w towarzystwie efektownie ubranych kobiet i zajeżdżać przed wejścia w luksusowych limuzynach. Nawet ze sposobu w jaki zapala papierosa, wszyscy mają odczuć jego wyższość.

Węże stają się znakomitymi pisarzami, filozofami, prawnikami, politykami i wykładowcami. Można spotkać wśród nich dyrektorów, dyplomatów, psychiatrów, ale także mistyków, wróżbitów, jasnowidzów, astrologów i media.